1. Strona główna
  2. Pomoc
  3. Opłaty, rachunki

Opłaty, rachunki

Czy opłata startowa zostanie pobrana mimo anulowania rezerwacji pojazdu?

Nie. Opłata startowa naliczana jest dopiero, gdy uruchomisz silnik lub po upływie pierwszych darmowych 5 minut przed jego uruchomieniem.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
45
20

Jeśli chcę mieć niższą nocną stawkę postojową, to rezerwacji muszę dokonać po 23:00?

Nie ma znaczenia, kiedy dokonasz rezerwacji. Niższa stawka postojowa naliczana jest automatycznie od poniedziałku do niedzieli w godzinach 23:00 – 7:00, zatem jeśli wynajem rozpoczniesz przed 23:00, a postój zrobisz już po 23:00, naliczona zostanie niższa stawka postojowa.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
30
1

Czy mogę zamówić fotelik dla dziecka w trakcie rezerwacji samochodu w Traficar?

Niestety nie ma możliwości zarezerwowania wyposażenia dodatkowego, w tym fotelika dla dziecka.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
12
6

Czym różni się opłata za przejechany kilometr od opłaty postojowej?

Jeżeli korzystasz z samochodu Traficar i silnik jest odpalony, naliczamy opłatę za przejechane kilometry. Natomiast opłatę postojową naliczymy wtedy, kiedy zaparkujesz samochód, wyłączysz zapłon i nie zakończysz wynajmu. Opłata postojowa zostanie naliczona od momentu zgaszenia zapłonu w pojeździe.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
40
4

Czy muszę płacić za parking w miejskiej strefie płatnego parkowania?

Opłaty za parkowanie w miejskiej strefie płatnego parkowania w miastach działania usługi Traficar są wliczone w cenę – poza strefą wydzieloną uchwałą władz miasta (np. tylko dla pojazdów uprzywilejowanych) oraz w miejscach dozwolonych do parkowania tylko w określonych godzinach.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
50
14

Czy płacę za paliwo w trakcie korzystania z usługi Traficar?

Paliwo jest wliczone w cenę usługi. Nie ponosisz żadnych opłat za paliwo. Pamiętaj, możesz samodzielnie zatankować Traficara. Aby to zrobić przed tankowaniem na stacji Orlen wygeneruj PIN w aplikacji klikając znak dystrybutora widoczny po prawej stronie mapy. Samochód możesz zatankować dopiero w momencie, gdy poziom paliwa będzie poniżej 30%, przejechałeś(-aś) conajmniej 1 km podczas tego wynajmu i masz uregulowane wszystkie należności w usłudze Traficar. Pamiętaj, PIN ważny jest 20 minut.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
16
9

Jak włączyć niższą stawkę postojową?

Stawki postojowe naliczane są automatycznie, a ich wartość zależy od godziny postoju. W godzinach 7:00-23:00 stawka postojowa wynosi 0,15 zł za każdą rozpoczętą minutę postoju, a w godzinach 23:00-7:00 0,01 zł za każdą rozpoczętą minutę postoju.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
3
4

Jeśli wybiorę ofertę „Na 24h lub dłużej” i zakończę wynajem przed upływem doby to i tak zapłacę wyższą opłatę startową?

Tak. Opłata pobierana jest z góry za każdą rozpoczętą dobę. Oferta „Na 24h lub dłużej” to dobre rozwiązanie nie tylko wtedy, gdy planujesz dłuższą trasę np. do innego miasta, ale także wtedy, gdy potrzebujesz samochodu na kilka godzin. W trakcie wynajmu nie można zmienić wybranej Oferty.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
11
9

Jeśli mój wynajem przedłuży się i będzie trwał dobę, to czy zostanie naliczona automatycznie opłata jak za ofertę „Na 24h lub dłużej”?

Jeśli wybrałeś (-aś) ofertę Na 24h lub dłużej wtedy opłata dobowa zostanie naliczona automatycznie po rozpoczęciu drugiej i każdej kolejnej doby. Jeśli wybrałeś(-aś) ofertę Na ile chcesz opłata dobowa nie zostanie naliczona automatycznie. Zawsze zostaniesz rozliczony (-a) zgodnie z wybraną przez Ciebie ofertą.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
9
4

W jaki sposób zostanie pobrana opłata za korzystanie z Traficara?

Aby móc korzystać z samochodów Traficara musisz podpiąć do swojego konta ważną kartę płatniczą z logo Visa lub Mastercard. Opłaty za przejazd będą preautoryzowane (blokowane) na bieżąco w trakcie trwania wynajmu. Zasady preautoryzowania środków na Twojej karcie płatniczej znajdziesz tutaj.

Pamiętaj, aby mieć odblokowane transakcje internetowe, telefoniczne i korespondencyjne oraz zapewnić odpowiednią ilość środków dla tego rodzaju transakcji na Twojej karcie. Twoja karta powinna być ważna minimum 31 dni. Zwróć również uwagę na limity dzienne na Twojej karcie, które również mogą powodować problemy z pobieraniem płatności. Większość banków umożliwia zarządzanie limitami oraz transakcjami w serwisie internetowym lub w aplikacji mobilnej.

Posiadanie aktywnego, podpiętego vouchera w aplikacji Traficar w zakładce Promocje – Zniżki nie zwalnia Cię z konieczności podpięcia karty płatniczej do usługi Traficar. Wszyskie blokady środków (preautoryzacje) na poczet wynajmu będą blokowane na podpiętej przez Ciebie karcie płatniczej. Voucher zostanie uwzględniony dopiero przy zakończeniu Twojego wynajmu. Nie martw się, wszystkie blokady środków powyżej kwoty faktycznego wynajmu, zostaną zwolnionie z blokad zgodnie z działaniem Twojego banku.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
14
17

Czy opłata startowa jest jednorazowa?

W ofercie „Na ile chcesz”, opłata startowa jest jednorazowa. W przypadku oferty „Na 24h lub dłużej”, opłata startowa (dobowa) liczona jest za każdą rozpoczętą dobę.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
6
2

Czy za rejestrację konta w Traficar jest pobierana opłata?

Nie, rejestracja konta w Traficar jest darmowa.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
4
4

Ile zapłacę za korzystanie z Traficara?

Aktualne ceny wynajmu Traficara sprawdzisz przechodząc do aplikacji, klikając Menu boczne, a następnie zakładkę Cennik lub na stronie traficar.pl tutaj.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
3
8

W jaki sposób naliczane są opłaty w Traficar?

W przypadku oferty „Na ile chcesz” obowiązują Cię następujęce opłaty:
Opłata na start – Opłata naliczana jest po upływie 5 darmowych minut od otwarcia pojazdu Traficara lub w momencie uruchomienia silnika.
Opłata za kilometr – Opłata naliczana jest po każdym rozpoczętym kilometrze.
Opłata za postój – Opłata naliczana jest tylko w sytuacji, gdy wyłączysz samochód, a nie zakończysz wynajmu. Nie ma znaczenia czy wyszedłeś(-aś) z samochodu i zamknąłeś(-aś) go z karty, czy siedzisz w środku.

W przypadku oferty „Na 24h lub dłużej”
Opłata za dobę – Opłata naliczana jest za każdą rozpoczętą dobę wynajmu.
Opłata za kilometr – Opłata naliczana jest za każdy rozpoczęty kilometr.

W trakcie każdego wynajmu preautoryzujemy środki na Twojej karcie płatniczej. Zasady preautoryzowania środków w Traficar znajdziesz tutaj.

Wszystkie opłaty są zgodne z obowiązującym cennikiem, który znajdziesz w aplikacji lub na stronie tutaj.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
17
23