1. Strona główna
  2. Pomoc
  3. TrafiCargo – pojazdy dostawcze

TrafiCargo - pojazdy dostawcze

Jakie uprawnienia są potrzebne do kierowania samochodem dostawczym w Traficar?

Wszystkie samochody, które oferujemy w ramach usługi Traficar są dostępne dla użytkowników posiadających standardowe prawo jazdy kat. „B”, czyli uprawniające do poruszania się samochodami o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
44

Jakie są zalety aut dostawczych na kilometry?

Przede wszystkim dają nam niezależność, wygodę i tanie rozwiązanie przewiezienia zakupionych mebli do domu. Skraca się też okres oczekiwania na transport! Wystarczy zarezerwować samochód i zapakować do niego swoje zakupy, a następnie udać się z nimi do domu. Nie musisz nigdzie dzwonić, szukać usług firm transportowych. Nie musisz czekać na pierwszy wolny termin.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?

Czy muszę przejść dodatkową weryfikację aby wynająć samochód dostawczy?

Jeśli jesteś już użytkownikiem Traficara, nie musisz nic robić. Wszystkie samochody są do Twojej dyspozycji. Jeśli nie jesteś naszym użytkownikiem – proces rejestracji jest bardzo prosty. Pierwszy etap to podanie danych osobowych oraz zrobienie zdjęcia Twojego prawa jazdy w formularzu rejestracyjnym dostępnym w aplikacji i na stronie www. Następnie należy zalogować się do swojej skrzynki pocztowej i kliknąć w link w przesłanym od nas mailu. W tym momencie Twoja rejestracja trafia do naszego pracownika, który weryfikuje podane przez Ciebie dane i aktywuje Twoje konto. Staramy się, aby cały proces nie przekroczył 1 godziny (maksymalnie 24 godziny). W przypadku gdy zdjęcie prawa jazdy jest nieczytelne lub nie zostało wysłane, skontaktujemy się z Tobą i poprosimy o dosłanie czytelnego zdjęcia.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?

Co składa się na cenę usługi Traficar?

W Traficarze mamy dwa rodzaje wynajmu:

  • Wynajem na ile chcesz- płacisz za przejechane kilometry oraz jednorazową opłatę startową.
    Dodatkowo możesz skorzystać z postoju, zamykając pojazd kluczykiem. Wówczas za każda minutę zostanie naliczona opłata postojowa zgodnie z cennikiem.
  • Wynajem na 24 h lub dłużej – płacisz za przejechane kilometry oraz stawkę dobową, która będzie naliczana automatycznie przy rozpoczęciu każdej kolejnej doby. Nie naliczamy opłaty za postój.

Cennik dostępny w zakładce opłaty.

Użytkownik nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów związanych ze skorzystaniem z usługi.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
4
1

Jakie są gabaryty strefy ładunkowej w samochodzie dostawczym?

Dokładne wymiary pojazdów dostawczych widoczne są na stronie https://traficar.pl/flota/#cars-samochody-dostawcze

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
5
1

Gdzie mogę zakończyć wynajem i zaparkować samochód dostawczy?

Pojazdy dostawcze dostępne są w dedykowanych miejscach (najczęściej pod dużymi sklepami).

Pojazd wynajęty z dedykowanej lokalizacji (np. Ikea) należy zwrócić w to samo miejsce, aby uniknąć dodatkowej opłaty. Opłata dodatkowa w kwocie 49 zł zostanie naliczona w przypadku, gdy będziesz miał potrzebę zakończenia wynajmu w dowolnym miejscu poza dedykowaną lokalizacją w obszarze danego miasta.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
41
30

W jaki sposób mogę zarezerwować samochód dostawczy w Traficar?

Aby dokonać rezerwacji pojazdu wystarczy uruchomić aplikację Traficar. Następnie należy przejść do widoku mapy, gdzie w zakładce „Filtr” można wybrać jeden z dostępnych pojazdów dostawczych lub ręcznie – szukając spośród wszystkich aut dostępnych na mapie. Samochody dostawcze oznaczone są granatową pinezką. Po wybraniu konkretnego pojazdu możesz go zarezerwować na 15 minut – to czas, który masz na dojście do samochodu.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
5
1

W jaki sposób naliczane są opłaty za samochód dostawczy w Traficar?

Zapraszamy do zakładki “Opłaty” na naszej stronie www, gdzie poznasz aktualne stawki za korzystanie z Traficara. Stawki dostępne są w aplikacji w zakładce “Cennik” w menu bocznym.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
5
2