1. Strona główna
  2. Pomoc
  3. Przejazdy międzymiastowe

Przejazdy międzymiastowe

Czy pasażerowie muszą być użytkownikami Traficara?

Nie, nie muszą. Pasażer, tak jak w przypadku każdego przejazdu Traficarem, nie musi być użytkownikiem usługi Traficar.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
40
7

W jaki sposób mogę podzielić opłatę za wynajem z pasażerami?

Kosztami podróży możecie dzielić się w dowolny sposób. My jako Traficar nie pobieramy żadnej opłaty, ani nie ingerujemy w podział płatności pomiędzy ewentualnych współpasażerów. W przyszłości natomiast przygotujemy rozwiązanie, które pozwoli dzielić rachunek automatycznie.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
27
2

Czy kierowcy mogą się zmieniać w trakcie trwania wynajmu?

Tylko właściciel konta Traficar, który pozytywnie przeszedł proces weryfikacji podczas rejestracji może kierować samochód z floty Traficara. Kierowcy nie mogą się zmieniać podczas jednego, trwającego wynajmu.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
11
5

Co z tankowaniem?

Tankowanie jest wliczone w koszty usługi. Jeżeli stan paliwa jest niski i nie pozwala na dotarcie do celu (mniej niż 30%), a ty przejechałeś (-aś) minimum 1 km, możesz rozpocząć proces tankowania w aplikacji (ikona dystrybutora), gdzie wygenerujesz PIN do karty paliwowej flota przed tankowaniem. PIN jest ważny 20 minut od jego wygenerowania w aplikacji. Gdy wygenerujesz PIN weź kartę paliwową FLOTA, którą znajdziesz w osłonie przeciwsłonecznej od strony kierowcy lub przypiętą do karty pojazdu. Karta paliwowa pozwoli Ci zapłacić za zatankowane paliwa tj. PB 95 lub Diesel Efecta jedynie na stacjach Orlen. Informacja o rodzaju paliwa znajduje się na wlewie. Płacąc za paliwo pamiętaj, aby poda cprzebieg pojazdu. Tę informację znajdziesz pod wygenerowanym PINem w aplikacji. W przypadku braku karty paliwowej w pojeździe należy skontaktować się z infolinią.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
49
9

Co w przypadku awarii lub wypadku na trasie?

W przypadku awarii lub innego zdarzenia uniemożliwiającego kontynuowanie jazdy, prosimy o kontakt z infolinią pod numerem +48 123 000 330.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
31
14

Czy mogę zakończyć wynajem samochodem dostawczym w innym mieście?

Niestety nie. Zakończenie wynajmu w innym mieście niż jego wypożyczenie jest możliwe JEDYNIE dla takich samochodów jak: Renault Clio, Dacia Sandero, Renault Arkana.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
33
21

Co znaczy „Rezerwuj na 24h”?

W aplikacji masz możliwość wyboru 2 ofert. Możesz wybrać ofertę Na ile chcesz, gdzie ponosisz jednorazową opłatę startową, określoną stawkę za każdy rozpoczęty kilometr jazdy i opłatę za postój lub ofertę Na 24h lub dłużej, gdzie ponosisz opłatę za każdą rozpoczętą dobę, określoną stawkę za każdy rozpoczęty kilometr jazdy i nie ponosisz opłaty za postój. W każdej z ofert ubezpieczenie AC/OC, paliwo i parkomaty w miastach działania usługi Traficar masz w cenie. Aby zdecydować się na ofertę Na ile chcesz klikasz przycisk Rezerwuj, a jeśli na Na 24h lub dłużej przycisk Rezerwuj na 24h.

Niezależnie od wybranej oferty pierwsze 15 minut rezerwacji pojazdu jest zawsze darmowe. Na poczet rezerwacji zablokujemy na Twojej karcie płatniczej 10 zł w przypadku oferty Na ile chcesz lub jednorazową opłatę dobową w przypadku oferty Na 24h lub dłużej. Jeżeli zrezygnujesz z rezerwacji, środki zablokowane na Twojej karcie zostaną automatycznie zwolnione z blokad. Zwolnione środki pojawią się ponownie na Twoim koncie do 7 dni roboczych zależnie od działania Twojego banku.

W każdym momencie aktywnej rezerwacji możesz skorzystać z płatnego przedłużenia rezerwacji, którego cena jest taka sama jak stawka za postój. Pełny cennik znajdziesz tutaj.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
7
5

Jadąc do innego miasta muszę wybrać opcję „Wynajmij na 24 h lub dłużej”?

To od Ciebie zależy, jaką opcję wybierzesz. Pamiętaj jednak, że robiąc dłuższą trasę w dłuższym czasie bardziej opłacalna będzie opcja „Wynajmij na 24h lub dłużej”

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
91
10

Jakie są opłaty za przejazdy międzymiastowe?

Decydując się na przejazd międzymiastowy możesz korzystać z dwóch dostępnych ofert:

Na ile chcesz – płacisz za przejechane kilometry oraz jednorazową opłatę startową. Dodatkowo możesz skorzystać z postoju, zamykając pojazd kluczykiem/kartą. Wówczas za każdą minutę zostanie naliczona opłata postojowa zgodnie z cennikiem.
Na 24h lub dłużej – płacisz za przejechane kilometry oraz stawkę dobową, która będzie naliczana automatycznie przy rozpoczęciu każdej kolejnej doby. Nie naliczamy opłaty za postój.

W przypadku samochodów osobowych tj. Renault Clio, Dacia Sandero, Renault Arkana zakończenie wynajmu w innym mieście niż jego rozpoczęcie nie powoduje żadnych dodatkowych kosztów poza tymi wynikającymi z cennika usługi. Próba zakończenia wynajmu innymi pojazdami z floty będzie rozliczana zgodnie z Regulaminem Traficara dostępnym na stronie oraz w aplikacji. Samochodami Traficara możesz poruszać się po całej Polsce, bez ograniczeń. Wyjazd poza granice kraju jest zabroniony.

Cennik Traficara znajdziesz tutaj.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
33
6