1. Strona główna
  2. Pomoc
  3. Preautoryzacja

Preautoryzacja

Dlaczego Traficar pobrał 10 zł za przejazd dwóch kilometrów?

W momencie rezerwacji w ofercie „ Na ile chcesz” blokujemy na Twojej karcie 10 zł. Jeśli Twój przejazd kosztował mniej niż 10 zł pozostałą kwotę zwrócimy na Twoją kartę. Przez kilka dni możesz widzieć zablokowaną kwotę 10 zł.
Jednak ostatecznie obciążymy Cię rzeczywistym kosztem przejazdu. W tym przypadku zostaniesz obciążony kwotą 5,99 zł. W zależności od banku będziesz widział w historii transakcji obciążenie na 5,99 zł, a pierwotna kwota 10 zł zniknie z historii transakcji albo będziesz widział obciążenie na 10 zł oraz 5,99zł i uznanie na 10 zł.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
16
8

Nie podoba mi się nowy system płatności, czy mam jakąś alternatywę?

Jeśli nie chcesz płacić za wynajmy ze swojej karty płatniczej, a prowadzisz działalność gospodarzą to możesz podpisać z nami umowę na bezgotówkowe przejazdy dla Ciebie i ewentualnie Twoich pracowników. Napisz na bizes@traficar.pl, a nasz handlowiec przygotuje dla Ciebie ofertę.

Niebawem udostępnimy możliwość doładowania środków na konto Traficar. Będziesz mógł wykupić doładowanie za 50,100, 200 zł i w ten sposób płatności za przejazdy Traficarem będą pomniejszały sumę dostępnych środków na koncie Traficar.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
6
1

Dlaczego mam na karcie kilka operacji kartowych z nazwą Traficar, a zrobiłem jedną rezerwację?

Jeśli na karcie masz kilka blokad to oznacza, że Twój wynajem trwał kilka godzin. Pierwsza blokada środków powstaje przy rezerwacji, każda kolejna będzie powstawać na bieżąco w trakcie Twojego wynajmu. Otrzymasz od nas jedną fakturę, ale liczba płatności może być większa niż jedna – wszystko zależy od długości trwania rezerwacji i przejechanych kilometrów.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
1
5

Jak długo będę czekał na odblokowanie środków na karcie

Polecenie odblokowania środków na Twojej karcie wyślemy do Twojego banku natychmiast po zakończeniu wynajmu, jeśli wartość blokady będzie wyższa niż koszt wynajmu. To od Twojego banku zależy, jak szybko pieniądze zostaną odblokowane na Twojej karcie. Nie mamy na to wpływu. Zdecydowana większość banków zwalnia blokady w ciągu 2-3 dni roboczych, są banki, które robią to w ciągu 10 minut i takie, które czekają 7 dni roboczych. Sprawdź w swoim banku, jak długo będziesz czekał na zwolnienie blokady. Pamiętaj, że preautoryzacja to blokada środków na karcie na poczet wynajmu – te środki nie są przesyłane na nasze konto do czasu zamknięcia rezerwacji. Te środki są nadal na Twoim rachunku bankowym.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
1
4

Jak działa blokowanie środków w Traficar?

Po kliknięciu w przycisk REZERWUJ (oferta ‘Na ile chcesz”) zablokujemy na Twojej karcie kwotę 10 zł na poczet rezerwacji (Jeśli anulujesz rezerwację automatycznie zwrócimy Ci zablokowane środki na Twoje konto. Twój bank może rozliczać ten zwrot nawet dwa dni robocze).
Jeśli klikniesz w przycisk REZERWUJ NA 24H oferta „Na 24h lub dłużej) zablokujemy na Twoim koncie kwotę za pierwszą dobę wynajmu – dla samochodów osobowych – 59 zł, dla małe dostawcze – 90 zł, duże dostawcze – 159 zł. (Jeśli anulujesz rezerwację automatycznie zwrócimy Ci zablokowane środki na Twoje konto. Twój bank może rozliczać ten zwrot nawet dwa dni robocze)
Następnie na bieżąco będziemy sprawdzać ile wynosi koszt Twojego przejazdu – sprawdzimy czas rezerwacji, czas postoju i przejechane kilometry. Jeśli koszt rezerwacji będzie wyższy niż kwota zablokowana w pierwszej preautoryzacji, dokonamy kolejnej blokady środków na Twojej karcie. Druga blokada środków będzie dokładnie w wysokości kosztu za wynajem pomniejszonego o zablokowaną kwotę przy rezerwacji. W trakcie Twojego wynajmu możemy dokonać nawet kilku, kilkunastu blokad na Twojej karcie. Łączna kwota blokad nie przekroczy realnego kosztu Twojej podróży.
Jeżeli zablokowaliśmy więcej środków niż rzeczywisty koszt Twojego wynajmu, zwrócimy Ci różnicę na kartę.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
11
1

Co oznacza preautoryzacja?

Preautoryzacja to zablokowanie środków na karcie płatniczej użytkownika na poczet opłat za wynajem Traficar.

Pierwsza preautozyzacja w wynajmie na ile chcesz jest w wysokości 10 zł. W wynajmie na „24 lub dłużej” jest równa kwocie opłaty dobowej. Kolejne preautoryzacje pobierane są na bieżąco w zależności od ilości przejechany kilometrów, czasu postoju, opłaty startowej i opłaty dobowej.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
7
10