1. Strona główna
  2. Pomoc
  3. Preautoryzacja

Preautoryzacja

Dlaczego Traficar pobrał 10 zł za przejazd dwóch kilometrów?

W momencie rezerwacji w ofercie „ Na ile chcesz” blokujemy na Twojej karcie 10 zł. Jeśli Twój przejazd kosztował mniej niż 10 zł pozostałą kwotę zwolnimy z blokad na Twojej karcie. Przez kilka dni możesz widzieć zablokowaną kwotę 10 zł, jednak ostatecznie obciążymy Cię rzeczywistym kosztem przejazdu (czas zwolnienia z blokad jest zależny od Twojego banku).

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
6
5

Nie podoba mi się system płatności w usłudze Traficar, czy mam jakąś alternatywę?

Jeśli nie chcesz płacić za wynajmy ze swojej karty płatniczej, a prowadzisz działalność gospodarcza to możesz podpisać z nami umowę na bezgotówkowe przejazdy dla Ciebie i ewentualnie Twoich pracowników. Napisz na biznes@traficar.pl, a nasz handlowiec przygotuje dla Ciebie ofertę.

Niebawem udostępnimy możliwość doładowania środków na konto Traficar. Będziesz mógł wykupić doładowanie za 50,100, 200 zł i w ten sposób płatności za przejazdy Traficarem będą pomniejszały sumę dostępnych środków na koncie Traficar.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
3
2

Dlaczego mam na karcie kilka operacji kartowych z nazwą Traficar, a zrobiłem jedną rezerwację?

Jeśli na karcie masz kilka operacji kartowych oznacza, że koszt Twojego wynajmu przewyższył pierwszą opłatę preautoryzacyjną tj. w ofercie „Na ile chcesz” 10 zł, a w ofercie „Na 24h lub dłużej” równowartość 1 opłaty dobowej. Płatności z karty w trakcie wynajmu są blokadami środków pieniężnych, a nie faktycznym uregulowaniem należności. Jeżeli wysokość blokat (operacji kartowych) jest wyższa niż faktyczny koszt wynajmu, różnica zostanie zwolniona z blokad i powróci na Twoje konto. Czas zwolnienia z blokad zależy od zasad Twojego banku i może trwać nawet 7 dni.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
4
1

Jak długo będę czekał na odblokowanie środków na karcie

Polecenie odblokowania środków na Twojej karcie wyślemy do Twojego banku natychmiast po zakończeniu wynajmu, jeśli wartość blokady będzie wyższa niż koszt wynajmu. To od Twojego banku zależy, jak szybko pieniądze zostaną odblokowane na Twojej karcie. Nie mamy na to wpływu. Zdecydowana większość banków zwalnia blokady w ciągu 2-3 dni roboczych, są banki, które robią to w ciągu 10 minut i takie, które czekają 7 dni roboczych. Sprawdź w swoim banku, jak długo będziesz czekał na zwolnienie blokady. Pamiętaj, że preautoryzacja to blokada środków na karcie na poczet wynajmu – te środki nie są przesyłane na nasze konto do czasu zamknięcia rezerwacji. Te środki są nadal na Twoim rachunku bankowym.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
6
8

Jak działa blokowanie środków w Traficar?

Po kliknięciu w przycisk REZERWUJ (oferta ‘Na ile chcesz”) zablokujemy na Twojej karcie kwotę 10 zł na poczet rezerwacji (Jeśli anulujesz rezerwację automatycznie zwrócimy Ci zablokowane środki na Twoje konto. Twój bank może rozliczać ten zwrot nawet dwa dni robocze). Jeśli klikniesz w przycisk REZERWUJ NA 24H oferta „Na 24h lub dłużej) zablokujemy na Twoim koncie kwotę za pierwszą dobę wynajmu – dla samochodów osobowych – 59 zł, dla małe dostawcze – 90 zł, duże dostawcze – 159 zł. (Jeśli anulujesz rezerwację automatycznie zwrócimy Ci zablokowane środki na Twoje konto. Twój bank może rozliczać ten zwrot nawet dwa dni robocze). Następnie na bieżąco będziemy sprawdzać ile wynosi koszt Twojego przejazdu – sprawdzimy czas rezerwacji, czas postoju i przejechane kilometry. Jeśli koszt rezerwacji będzie wyższy niż kwota zablokowana w pierwszej preautoryzacji, dokonamy kolejnej blokady środków na Twojej karcie. Druga blokada środków będzie dokładnie w wysokości kosztu za wynajem pomniejszonego o zablokowaną kwotę przy rezerwacji. W trakcie Twojego wynajmu możemy dokonać nawet kilku, kilkunastu blokad na Twojej karcie. Łączna kwota blokad nie przekroczy realnego kosztu Twojej podróży. Jeżeli zablokowaliśmy więcej środków niż rzeczywisty koszt Twojego wynajmu, zwrócimy Ci różnicę na kartę.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
6
3

Co oznacza preautoryzacja?

Preautoryzacja to blokada środków pieniężnych na Twojej karcie płatniczej podpiętej do aplikacji Traficar. Preautoryzacja pobierana jest w momencie rezerwacji pojazdu i w przypadku oferty „Na ile chcesz” wynosi ona 10 zł, a w przypadku oferty „Na 24h lub dłużej” równowartość jednej opłaty dobowej wynajmu wybranego pojazdu. Preautoryzacja nie jest opłatą, a blokadą środków. Zrezygnowanie z rezerwacji wynajmu zwalnia kwotę preautoryzacji z blokad na Twoim koncie (zwolnienie z blokad może trwać do 7 dni roboczych i jest zależne od Twojego banku). Po zwolnieniu z blokady środków nie zobaczysz przelewu przychodzącego na Twojej karcie, ale też podana kwota nie będzie widoczna w wyciągach. Zwiększy się jednak saldo na Twoim koncie. Jeżeli po rezerwacji decydujesz się na wynajem pojazdu, kolejne preautoryzacje pobierane są na bieżąco.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?
5
7